31 Temmuz 2014 Perşembe

Rimmel London Wake Me Up Fondöten

Merhabalar :)

Kocaman bir Ramazan Ayını ve arkasından Bayramı da geride bıraktık. Öncelikle herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun diyerek daha nice bayramlara birlikte girmeyi temenni ediyorum ve bugünki misafirimizden bahsetmeye başlıyorum. Rimmel Wake Me Up Fondöten. Daha önceleri bloglarda youtube kanallarında bolca gördüğümüz ama malesef o zamanlar ülkemizde olmayan bu ürün artık tüm Watsons Mağazalarının raflarında mevcut. Tabi ki bu fondötenide bilmeyen duymayan kalmadı ama ama birde benim gözümden bakalım :)


Bu fondöten uygun fiyatlı bulabileceğiniz en güzel fondötenlerden birisi bence. Gayet sağlam cam şişesinde ve pompalı. Bence en büyük sıkıntısı fazla renk seçeneğinin olmaması ve neredeyse her rengin içinde turunculuk barındırması.  Adındanda belli uyanma-uyandırma anlamları ile daha canlı, zinde bir görünüme sahip olmanın yolunu canlılığın rengi Turuncuda arayan bu föndöten yine aynı renk detaylara sahip ambalajında gösterdiği gibi alt tonunun turuncu oluşunu ispatlamış. Bu anlamda bu renk tonlu fondötenlerden hoşlanmayanlar için çok da uygun olmadığı sanırım apaçık belli.
Bendeki rengi 201 Classic Beige. Ama Beige rengini araki bulasın içinde :) Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere ilk sürdüğümde cildime biraz koyu. Fakat ürünü uyguladıkça rengi daha bir oturuyor ve cilt tonuyla daha bir bütünleşiyor. O canlılığı ve ışıltıyı tam tutturmak için olsa gerek içine minik minik simler ilave etmişler. Evet bildiğiniz sim, pırıltı siz ne derseniz. Sağ taraftaki fotoğrafta gördüğünüz o parlak parlak şeyler simleri. Yüzünüze uyguladığınızda abartı bir şekilde belli olmuyor ama güneşe çıktığınızda görünmüyor dersem yalan olur.


Yapı itibari ile epey yoğun bir ürün. Yani öyle ince akışkan falan değil. Neredeyse nemlendirici kıvamında (bence). Sürerken sorun yaşamıyorsunuz ama yaz için çok ağır ve yapış yapış olur mu derseniz bence olur. Fakat bunun dışında bahar aylarında ve özellikle kış aylarında kullanıma gayet uygun. Bende sivilce ya da yağlanma gibi sorunlar oluşturmadı. Cildimi çok kurutmadığı gibi nemlendirmedi de. Kapatıcılığı gayet başarılı. Fotoğraflarda görüntüsüde bence çok güzel. Pürüzsüz bir görüntü sağlıyor. Kalıcılığı yüksek. Yüzünüzden hemen uçup gidecek gibi değil. Fiyatı gayet uygun. Şuan tam hatırlamasam da 25 TL gibi hatırlıyorum. İndirim zamanında yakalarsanız çok çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Siz bu üründen hiç kullandınız mı? Fikirleriniz neler?

      Facebook : Tipikteraziblog
      Twitter :     Tipikteraziblog 
  Instagram : Tipik Terazi
  Youtube: Tipikteraziblog

2 yorum: