8 Eylül 2013 Pazar

VE İLK MİMİM

   Kozmetik Tutkunu blogunun sahibesi Sezen yeni blogerlar etkinliği çerçevesinde beni de mimledi. Bu benim ilk mimim ve çok heyecan yaptım. Böyle bir fikir ortaya sunduğu ve hayata geçirdiği için kendisine çok çok teşekkürler :) Gelelim cevaplara ;

1) Kısaca kendini tanıtırmısın?

Aytül MERSİNLİ. 1 Ekimde hem doğum günü hem düğün günü olan biri olarak 29 yaşımı doldurmakla birlikte tam bir yıllık evli olacağım :) Lisans mezunu , atandığı için tezini yazamayan ve yüksek lisanstan atılan, 4.5 yıllık devlet memuru aslen Manisa Turgutlu'lu ama eş durumu dolayısıyla bundan böyle İzmirliyim.

2) Blog yazma fikri aklına nereden geldi?

Aslında çok blog takip eden biri değildim.Arkadaşlarım sayesinde blog bakınma alışkanlığı edindikten sonra kozmetiğe ve alışverişe olan düşkünlüğüm sonucunda baktım ki elimde inanılmaz değişik ürün scalası oluştu bende bloger olabilirim dedim ve 2 günde karar verip başladım.

3) Blog içeriğin nedir?

Genel hatlarıyla komzetik. Ama bir kadın olarak aslında kadına dair herşey. Alışveriş, moda, bakım, kozmetik, yemek, ikram tarifi, püf noktalar yani o an aklıma ne gelirse.

4) Hangi konularda yazılar okumak hoşuna gider?

Hiç farketmez. Günlük tarzında yazılan yazılarda okurum kozmetik yazılarıda yemek tarifide. Yeterki düzgün bir dille ve içten yazılsın.

5) Kitaplarla aran nasıl? En son okuduğun kitap nedir?

Kitaplarla aram inanılmaz iyidir. Eşimle D&R ın ya da herhangi bir kitap mağazasının önünden geçerken birbirimizi çekeriz. Çünkü biliriz ki içeri girersek mutlaka bir kitap alıcaz. Ve evde şuan sırayla okunmayı bekleyen tam 15 kitabım var. O sayı kolay kolay aşağı düşmüyor. Çünkü yine de kendimizi o mağazaların içinde buluyoruz. En son değişik bir şey yaparak 3 kitabı aynı anda okumaya başladım. Biri işte biri evde biri de otobüste giderken falan :) Kürk Mantolu Madonna, Gözlerini Sımsıkı Kapat ve Kelebek.

6) Modayı takip edermisin? Moda deyince ne anlıyorsun?

Modayı hem takip ederim hem etmem. Moda olan şeylerle ilgilenirim bilirim ne moda ama bana yakışmıyorsa illa alıp giymem ya da kullanmam. O yüzden modaya uymak zorunludur diye bir felsefemde yok. Yakışmıyorsa ya da güzel değilse giymeyeceksin arkadaş :D Hal böyle olunca bence moda insanın kendine yakışandır diyorum.

7) Peki ya kozmetik deyince?

İşte orada durup düşünmek yok bende. İhtiyacım var mı yok mu hiç umrum olmaz. Kafaya koydum mu yeni birşey çıkmış mı ne yapar eder alırım. Kozmetik en büyük tutkum ve pahalı diye bir kavramım yok. Aslında bundan hiçte memnun değilim :(

8) Ne tarz müziklerden hoşlanırsın?

Pop ve sanat müziği en sevdiklerim.Alternatif ve rock ta bazı şarkılarda olabilir.Ama en dinlemediğim tarz sanırım türküler.

9) Bloguna ilişkin yapmak istediklerin? Kendini geliştirdikten sonra ne düşünüyorsun?

Tabi ki ilk isteğim daha profesyonel bir bloger olmak. Belki burada başarılı olursam ilerde bir kanal açıp videolar çekebilirim. Ürünleri doğru tanıtıp herkese yardımcı olabilmek.

10) İyi bir bloger olmanın yolları?

Ürünler hakkında iyi ayrıntılar verip doğru tanıtmak. Gerçekten kullandığın ürünleri yorumlayıp sadece memnun kaldıklarını değil beğenmediklerini de paylaşabilmek.

11) Blog dünyasında gördüğün en büyük yanlışlar?

Samimiyet adına yapılan çekilişlerde saçma sapan bazen kullanılmış bazen de laf olsun diye verilen  hediyeler. ( Herkes aynı şeyi yapmıyor tenzi ediyorum) Reklam olsun diye firma tarafından gönderilen ürünün çoğu zaman kötü yönlerinden bahsedilmemesi. 

12) Bu etkinlikten tam olarak beklentin nedir?

Yeni isimler tanımak yeni bloglar keşfetmek ve belki de  yeni ama samimi gerçek arkadaşlıklar kurmak.

13) Bulunduğu şehirdeki diğer blogerlarla görüşme ayarlansa?

Hiç düşünmeden giderim ve çok mutlu olurum :)

14) Kendinle ilgili 3 olumlu 3 olumsuz özellik?

Olumsuz: Kafaya bir şeyi taktıysam ya o gün ya ertesi gün onu yaparım sonucu iyimi kötümü o an hiç düşünmem. alışverişte durum çüşüm yok tabiri caizse bundan da hiç memnun değilim. Kilo problemime karşı adam akıllı savaşmayı bir türlü öğrenemedim :(

Olumlu: Sıcakkanlı, iyi niyetli, hediyeleşmeyi seven, konuşkan, kendiyle barışık ve dalga geçebilen biriyim ( 3 den çok oldu ama daha saysam sayarım ne de olsa kendimi met ediyorum :D  )

15) Bu tarz etkinlikler nasıl geliştirilebilir?

Ara ara etkinliği yeniler için tekrarlamak soruları belki yenileriyle değiştirmek ve mümkünse yüz yüze görüşmeler ayarlayarak.

5 yorum:

 1. :) Uzun zamandır yoktun . Hoşgeldin.

  YanıtlaSil
 2. Evetttt araya bir sürü şey girdi ilgilenemedim :) Hoşbuldummmmm :D

  YanıtlaSil
 3. mimlendin canımmm :)
  http://www.softfashionn.blogspot.com/2013/09/yine-mimlendimm.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heyyyyy yaşasınnnn tşk ederim çok sevindim hemen cevaplıyorum :)

   Sil
  2. Heyyyyy yaşasınnnn tşk ederim çok sevindim hemen cevaplıyorum :)

   Sil