21 Haziran 2013 Cuma

PENTİ'DEN PLAJ AYAKKABISI

   Yaz geldi havalar iyice ısındı ve ufak ufak denize kaçmalarımızın boyutu artık bir hayli büyüdü :) Eeee bizde haliyle geçen seneden eksilenlerimizi ya da zaten eksik olanlarımızı tamamlama moduna geçtik. İşte benim de eksik olanlarımın başında plaj terliği geliyordu. Sevimli süslü bir terlik arayışı içerisindeyken bunları gördüm Penti Satış Mağazasında. Öncelikle beni etkileyen tarafı rengi oldu tabiki. O fiyonklarında çok sevimli durduğunu söylemeden geçemeyeceğim.


   Plaj ayakkabısının modeli karnıyarık babet modeli gibi. Bir yanı kapalı bir yanı açık yani. Sert bir maddeden üretilmiş değil yumuşacık bir malzeme. Ayağınıza giydiğinizde hiç bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Şıpıdık şıpıdık terlikten daha bile rahat hatta :)  Ama terlikten tek kötü yanı çok yüksek kumlu yerlerde giyilememesi.Yaş kumda, havuz başında, bir otelin plajında, teknede çok rahat giyebilirsiniz ama eğer benim gittiğim yerdeki gibi yeni dökülmüş yüksek yüksek, pofuduk pofuduk kumlu bir sahilde giyecekseniz rahat edemezsiniz.Ayakkabının içine kızgın kumlar giriyor ve siz o an serin sulara atlama hissiyle yanıp tutuşuyorsunuz çünkü terlik gibi 2 topuk hareketiyle o kumu boşaltamıyorsunuz.Yanlardaki açıklıklardan giren kumla yürümeye çalıştıkça da o kum ayaklarınızın ya da parmaklarınız çeşitli yerlerini resmen zımparalıyor. Haydiiii ayakkabıyı çıkar "öff öff öfff yandım" nidalarıyla kumu temizle tekrar giy hoooop 20 sn geçmeden yine aynı şey olsun :) Bildiğin çin işkencesi.  Ama dediğim gibi bu yüksek yeni dökülmüş ince ve kuru kumlu sahil için geçerli. Yoksa onun dışında başta söylediğim her yerde çok rahat. Üstelik  kokulu. Evet bildiğiniz mis gibi kokuyor ayakkabılar. Daha yeni aldım çok giymedim o yüzden zamanla o kokunun kalıcılık durumu ne olacak bilmiyorum.


   Görüntü çok güzel, rahat ve şık. Fiyatı yanılmıyorsam 35 TL civarıydı ve bir de kırmızı renkte olanı vardı. Eğer sizinde böyle bir şeye ihtiyacınız varsa bir Penti mağazasına uğrayıp göz atın derim.

Instagram: aytul_mersinli


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder